Yacht club

Ocean challange
yacht club

Żeglarstwo to wielowiekowa i szacowna sztuka. Z prastarej tradycji morskiej narodził się jasno określony wzór zachowań, konwenans towarzyski oraz wyjątkowy ceremoniał. Na całym świecie powstawały na przestrzeni wieków organizacje, dziś już szacowne i prestiżowe, kultywujące tradycje i stojące na straży obyczaju.

yacht club

Do najznamienitszych z nich należą: The Royal Yacht Squadron (1815), New York Yacht Club (1844), Yacht Club Italiano (1879), Royal New Zealand Yacht Squadron (1902) i Royal Ocean Racing Club (1925). Ocean Challenge Yacht Club wyrósł z bogatych, długoletnich tradycji polskiego żeglarstwa morskiego i oceanicznego. Intencją klubu jest kultywowanie i pielęgnacja etosu oraz propagowanie wartości przekazywanych pod polską banderą.

yacht club

Klub założony został w 2014 roku i zrzesza aktualnie ponad 150 członków, którzy regularnie uczestniczą w klubowym życiu. Ocean Challenge Yacht Club skupia żeglarzy i sympatyków szeroko rozumianego jachtingu, żaglowego i motorowego. Na co dzień są to przedsiębiorcy, członkowie zarządów korporacji, którzy interesują się żeglarstwem, jachtingiem, jachtami i łodziami motorowymi.

yacht club

Członkowie Klubu aktywnie uczestniczą w jakościowych wydarzeniach, są blisko wszystkiego, co związane z jachtingiem, chcą przez niego poznawać piękne miejsca na świecie w gronie podobnych sobie ludzi. Chcą czerpać inspirację z legendarnych żeglarzy i ludzi morza, którzy zapraszani są do klubowych projektów.

yacht club

Klubowa załoga złożona z żeglarzy zawodowych i amatorów (PRO/AM) dostępna jest dla każdego pasjonata jachtingu, niezależenie od prezentowanego doświadczenia. Autorski klubowy program edukacji pozwala osiągać załodze znaczące dla współczesnej polskiej bandery wyniki w najbardziej prestiżowych regatach na świecie takich jak Sydney Hobart (najszybszy polski czas), Rolex Fastnet (najwyższe polskie miejsce), Rolex Middle Sea Race na Malcie (najwyższe polskie miejsce), Rolex Giraglia w St. Tropez (zwycięstwo w klasie), St. Maarten Heineken Regatta (zwycięstwo w klasie) czy Les Voiles de St. Barth (najwyższe polskie miejsce w klasie).

yacht club

Klubowicze wraz z rodzinami wspólnie spędzają czas w Saint-Tropez, Porto Cervo, Saint Barthélemy, Monaco, Warszawie czy Sopocie. Klub dostarcza całościową obsługę takich wydarzeń, pełniąc rolę swoistego yachting concierge. Szacowne kluby jachtingowe skupiające społeczną elitę gospodarczą znajdują się w większości krajów z historią morską. Polacy mają wspaniałą historię, którą warto przypominać i czerpać z niej, co najlepsze.

yacht club

Klub walczy też aktywnie z tyleż powszechną, co nieprawdziwą tezą, że żeglarstwo jest zarezerwowane dla posiadaczy tajemnej wiedzy i kapitańskich patentów. Udało się już odkryć dla jachtingu, żaglowego czy motorowego, wielu wspaniałych ludzi, którzy dzięki działalności propagatorskiej Klubu najpierw zarazili się tym sposobem na życie, a teraz nie wyobrażają sobie innej formy wypoczynku z rodziną, czy spędzania czasu ze znajomymi.

yacht club

Wielu klubowiczów dzieli swoje życie na to przed tym, kiedy weszli po raz pierwszy na jacht i to już po. Niektórzy decydują się na zakup swojej łodzi motorowej lub jachtu żaglowego i spędzają na nim każdą wolną chwilę, odwiedzając malownicze zakątki i mariny Adriatyku, Morza Śródziemnego czy Karaibów, poznając nowe kultury, nowych ludzi i kuchnię.

yacht club

W Polsce powstaje film dokumentalny „The Crew” relacjonujący przebieg klubowej kampanii do regat Rolex Fastnet 2019, w których załogą zajęła doskonałe 15. miejsce wygrywając jednocześnie prestiżową rywalizację jachtów klasy Volvo Ocean Race 65.

yacht club

Fenomen Ocean Challenge Yacht Club został doceniony min. przez międzynarodową markę Rolex, która towarzyszyła klubowej załodze z kamerami przez cały tydzień zmagań w regatach Rolex Middle Sea Race 2019 na Malcie. Załoga zajęła w nich ostatecznie doskonałe drugie miejsce w klasie największych jachtów osiągając najlepszy rezultat w historii startów polskiej bandery.